OSGB Hizmetleri 2

01.01.2023

OSGB Hizmeti

OSGB'ler bulundukları ilde ve sınır komşusu olan illerde hizmet verebilmektedir. Örneğin İstanbul'da bulunan Efor OSGB, İstanbul ve komşu illeri olan Kocaeli ve Tekirdağ'da İSG hizmeti verebilmektedir. Diğer illerde OSGB Hizmeti veremez.

 

OSGB'ler bulundukları ilde ve sınır komşusu olan illerde hizmet verebilmektedir. Örneğin İstanbul'daki OSGB, İstanbul ve komşu illeri olan Kocaeli ve Tekirdağ'da İSG hizmeti verebilmektedir. Diğer illerde OSGB Hizmeti veremez.

 

OSGB'ler, hizmetlerin sürekliliğini sağlamak amacıyla, sorumlu müdürlerinin bu görevi yerine getirmesini engelleyen herhangi bir olayın meydana gelmesi halinde, en geç 30 gün içinde uygun bir halef için gerekli düzenlemeleri yapacaklardır.

 

Bu tür OSGB, iş sağlığı gözetimi ve geliştirme hizmetleri sağlamak amacıyla kar amacı gütmeyen bir vakıf tarafından kurulur. Her OSGB, Genel Müdürlük tarafından onaylanan ve aşağıdaki alanlarda hizmet sunumuyla ilgili en az 50 daimi personele sahip olmalıdır: iş sağlığı, ergonomi, hijyen ve güvenlik düzenlemeleri, fiziksel uygunluk, iş ortamının korunması ve işçilerin eğitimi.

whatsapp