OSGB Nedir ?

 

OSGB Nedir?

 OSGB (Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi), yasal olarak ‘Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ tarafından yetkilendirilmiş ve işyeri sağlığı / hizmetlerini karşılamak adına kurulmuş bir kuruluş olarak isimlendirilir. Mevzuatın gerekliliği kapsamında fiziki ve tıbbi donanıma sahip olan profesyonel kişileri (İşyeri hekimleri, İş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personellerini) kapsayan bir kuruluştur.

 İşyerinizde ki çalışma alanlarını kapsayan güvenlik önlemlerini arttırmak ve iş kazalarının önüne geçmek adına kurulmuş OSGB, personelleri bir nevi güvence altında tutmaktadır. İşyerinde yaşanan kaza durumlarını en minimal şekilde atlatmak veya kazaya mahal verilecek olan alanların güvenlik önlemlerini arttırabilmek için devlet tarafından zorunlu kılınmış bir kuruluştur.

OSGB Tüm İşyerlerini kapsamakta mıdır?

 Evet. Özellikle tehlike bölgesi olarak adlandırılan alanların OSGB tarafından korunması çok önemlidir. Gerekli sağlık personellerinin bölgede bulunmasıyla beraber beklenmedik hafif, orta veya yüksek dereceli iş kazalarının önüne geçme durumu söz konusu olmaktadır. Bu sebeple artık tüm işletmeler ve işverenler, personellerini koruyabilmek adına bu yöntemlere başvurmaktadır.

 Türkiye genelinde oluşturulan OSGB firmaları ile beraber artık tüm işletmelerin korunaklı bir hale dönüştürülmesi sağlanıyor. Bu sayede işletmenizde herhangi bir kişi veya kişilerin yaşayacağı kazalardan en hafif şekilde kurtulması ve bölgenin daha güvenlikli / donanımlı bir hale dönüşmesini amaçlayan bu hizmetler için hemen ekibimiz ile tanışabilirsiniz. Var olan çalışma alanlarınıza profesyonel dokunuşlar ile güvenlik önlemi garantisi sağlıyoruz.