İSG

 

İSG

 İSG (İş sağlığı ve güvenliği), en az bir işyeri hekimi ve işyerinin tehlike sınıfına uygun belge / donanıma sahip olan bir iş güvenliği uzmanının görevlendirilmesi ile sağlanan bir hizmettir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yüksek seviyede ki risk grupları içerisinde yer alan işletmelerin mutlak suretle işinin uzmanı olan kişilerce korunması gerekmektedir.

 Hangi işletmede OSGB ve İSG kullanılacağını bilmek açısından firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Tehlike sınıflarına göre belirlemelerin yapılması ile en uygun tespitler öne çıkar ve bu sayede herhangi bir sorun yaşanmaz. Böylelikle çok daha güvenilir bir işletme ortamı kurabilmek söz konusudur.

İSG Kapsamında Atanacak Personellerin Görevi

 İSG kapsamında aldığınız hizmetle bir işyeri hekimi, bir de iş güvenliği uzmanı işletmenize atanmaktadır. Alanında bu kişilerin görevleri ve sunduğu hizmetler;

      ·         İşyeri hekimleri / İşyerinde beklenmedik bir kaza, meslek hastalığı veya benzeri durumlarda ilk müdahaleyi yapar ve uygun sağlık kuruluşlarına yönlendirir. Bu sayede can ve mal kaybının önüne geçilir.

·         İş güvenliği uzmanları / Tehlike olan alanların en minimal tehlike grubuna kadar düşürülmesi ve beklenmedik kaza gibi durumların önüne geçilmesi bakımından alanında bilgi sahibi olan kişilere verilen isimdir.

 İSG kapsamında daha fazla bilgi almak ve aynı zamanda bu hizmetlerden faydalanabilmek adına hemen ekibimiz ile kontak kurun. Bulunduğunuz bölgenin keşfini sağlayan teknik kadromuz, tehlike grubuna göre sınıfında donanımlı olan personelleri anında işletmenize yönlendirmektedir.