İş Güvenliği Uzmanı

İş Güvenliği Uzmanı

 İş güvenliği uzmanı, işletmelerin ‘risk’ dahilinde tutulduğu bölgelerde, personellerin yaşaması muhtemel kaza veya benzeri durumların önüne geçmeyi hedefler. ‘çalışma alanı’ kapsamında tutulan çeşitli bölgelerde güvenliği arttırabilmek, kazaya mahal veren ortamları düzenleyebilmek ve herhangi bir kaza durumuna istinaden sağlık çalışanlarını devreye sokabilmek amacıyla devlet tarafından zorunlu kılınan bir iş koludur.

 Artık tehlike arz eden çalışma alanlarının hepsinde İş güvenliği uzmanı bulunmaktadır. Bu kapsamda işletmenizi çok daha kurumsal gösteren bu dokunuşlar, aynı zamanda personellerinizin de gönül rahatlığı ile çalışmalar sağlamasına yardımcı oluyor. İşletmenin sunduğu hizmete bağlı olarak İş güvenliği uzmanı önemli dokunuşları sağlar ve işletmenin daha korunaklı bir hale dönüşmesine yardımcı olur.

İş güvenliği uzmanının çalışma prensibi nedir?

 İş güvenliği uzmanı, direkt olarak ‘tehlike’ olan bölgeleri koruma altında tutmak ve personelleri beklenmedik felaketlerden kurtarabilmek adına görevlendirilmiştir. Günümüzde ‘ağır iş’ kapsamında tutulan meslek grupları için bu tip bir güvenlik önlemi alınması şart koşulmuştur. Buna bağlı olarak;

 ·         Var olan bölgenin tehlike durumu gözden geçirilir. Daha sonrasında güvenlik önlemleri arttırılır.

·         Personellerin sürekli olarak koruma altında olması hedeflenir. Beklenmedik kazalar için acil müdahaleler yapılır.

·         Çalışma alanlarında yaşanması muhtemel kaza veya diğer durumların önüne geçilir.

 İş güvenliği uzmanının yapacağı bu çalışmalar dahilinde işletmelerinizi koruma altında tutma şanslarına sahip olabilirsiniz. Hemen bu konuda tarafımızla iletişime geçin ve üst seviye bir hizmetin kapılarını aralayın.