İş Güvenliği Üzerine

İş güvenliği

 İş güvenliği her geçen gün tüm işletmelerin yoğunlukta araştırdığı ve bilgi sahibi olabilmek açısından araştırmaları gerçekleştirdiği bir kuruluştur. Bu sebeple artık tüm işletmeler, iş ahdine başlamadan önce mutlaka var olan işletmelerinin risk gruplarını ölçmek zorundadır. Beklenmedik mesleki hastalıklar veya kaza gibi oluşumların önüne geçmek adına görevlendirilen personeller, bu sayede işletmenizin layığı ile çalışmasına olanak tanımaktadır.

 Bu kapsamda iş güvenliği ile alakalı daha donanımlı bilgiler almak ve keşif yapacak kadromuz ile iletişime geçmek sizlerin elinde. Hemen iletişiminizi kurun, bu alanda merak ettiğiniz tüm sorulara anında cevap bulma olanaklarına sahip olun.

İş güvenliği kapsamında ne tür ayrıntılar gözden geçiriliyor?

 İş güvenliği klasmanında ilk olarak işletmenin tehlike grubu gözden geçirilir. Bu durumlara istinaden OSGB ve İSG gruplarına dair bir risk analizi raporu sağlanır. İşletmelerinize uygun sayıda personel yönlendirmesi tarafımızca gerçekleşir ve işletmenizin risk grubu ‘minimal’ seviyeye kadar düşürülür.

 Buna istinaden iş güvenliği devlet tarafından zorunlu kılınmış bir uygulamadır. Eğer yüksek risk grubu ile çalışan bir işletmeye sahipseniz ve personellerinizden biri meslek hastalığı / işyeri kazası yaşarsa bu durumda devletin ciddi yaptırımları ile karşı karşıya kalırsınız. Bu durumların önüne geçmek adına çalışan ve her geçen gün işletmelere kurumsallık çatısı altında çalışmalar aktaran ekibimiz, çıtasını hep bir kademe yukarı çekmekten de geri kalmıyor.